SHODŌ Atölyesi 27 Şubat’ta başlıyor

Shodo_Takao Saishu (Megumi)

書道 – SHODŌ
Geleneksel Japon Kaligrafisi Atölyesi 27 Şubat’ta başlıyor

*

Shodo Atölyesi; Oshima Sensei
Süre:
2 saat/hafta
Ücret: 250TL/ay (Haftada bir Cumartesi günleri yapılır)
Yer: Japon Sanat Merkezi, Kadıköy
Gün: Cumartesi 15:30 – 17:30

*

Japon hat sanatı olarak da nitelenebilecek, harflerin estetik bir biçimde yazılmasını temel alan bir sanat dalıdır. Kültürümüzde “Hat”, batıda ise “Kaligrafi” olarak bilinen sanatın Doğu Asya’ya has versiyonudur. Çin’de ortaya çıkan kanji harflerine Japonya’nın özgün kana harflerinin de katılımıyla zenginleşerek gelişen bu sanat kolu sanatçılar için yepyeni ufuklar vaadediyor.

Teknik ve tarz açısından Kaishotai, Gyōshotai, Sōshotai, Reishotai, Tenshotai ve Kana gibi alt dallara ayrılır. Malzeme olarak Sumie’ye benzer bir şeklide pirinç kağıdı, fırça ve mürekkep kullanılır.  Odaklanma, plan yapma ve tereddütsüz uygulayabilme yeteneklerin gelişmesine katkısı olduğu gibi derin bir estetik duygusunun oluşmasına da yardımcı olduğu düşünülür.

JAPON SANAT MERKEZİ Shodō  atölyesi, Japon hocalar eşliğnde malzemelerin taınmasından başlayarak değişik tarzların uygulanmasına uzanan bu keyifli yaratma sürecini Türk sanatseverlere sunuyor. Atölyeye katılım için Japonca bilgisi gerekmiyor.

Japon kültürünü yakından tanımak ve yepyeni bir estetik anlayışı ile tanışmak isteyen sanatseverleri atölyemize bekliyoruz.

 

 

Shodo Atölyesi; Oshima Sensei
Süre:
2 saat/hafta
Ücret: 250TL/ay (Haftada bir Cumartesi günleri yapılır)
Yer: Japon Sanat Merkezi, Kadıköy
Gün: Cumartesi 15:30 – 17:30

Leave A Reply

Online Kamagra oral jelly 100 mg satın al Online Levitra 20 mg satın al http://disomaq.recynet.com/prozes.html