Japon Sanat Festivali

JAPON SANAT FESTİVALİ
4-5 Mayıs 2019
UNIQ Hall

AISIN Group’un sponsorluğu’nda, Japonya İstanbul Başkonsolosluğu, Japon Müziği ve Sanatları Derneği, EPOS 7 Derneği, Sushico ve UNIQ Istanbul’un destekleriyle bu yıl üçüncüsü düzenlendi. Açılışını Japonya Başkonsolosu Sn.Hisao Nishimaki, EPOS 7 Derneği Başkan Yard. Arzu Sabancı, UNIQ Istanbul adına Levent Eyüpoğlu ve Japon Sanat Merkezi kurucumuz Erdal Küçükyalçın yaptı.

 

Çocuk Bayramının sembolü olan renkli koi balıkları ile süslenen festival mekanında; Japon Sanat Merkezi’ne bağlı Türk ve Japon sanatçıların Sumi-e, Shodo, İkebana eserleri ve kimonolardan oluşan yüzden fazla eserle “9.NİTTOTEN SERGİSİ” yapıldı.

Festivalimizde artık geleneksel hale gelen “Bin Turna Kampanyası” yapıldı. Ziyaretçilerimizin dileklerini yazıp yaptıkları turna origamisi Hiroşima Barış Müzesi’ne gönderildi.

Festivalde ayrıca Koto, Suşi, Sumi-e, Shodo, İkebana, Chirimen, Manga, Origami gibi çeşitli Japon sanatlarını tanıtan workshoplar, uzmanların Japon kültürünün çeşitli yönlerini anlattıkları konuşmalar ve ünlü sanatçı Atsuko Suetomi’nin çocuklarla birlikte yaptığı “Anime Şarkıları Konseri” gibi çok sayıda etkinlik yer aldı.

Japon Sanat Festivali girişi, sergi ve konferanslar ücretsizdir.

 

2018 JAPON SANAT FESTİVALİ
Istanbul Japan Week
2 – 3 Haziran 2018
Caddebostan Kültür Merkezi

2017 JAPON SANAT FESTİVALİ
Istanbul Japan Week
25 Şubat – 3 Mart 2017
Caddebostan Kültür Merkezi

Asya kıtasının iki ucunda bulunan Japonya ve Türkiye arasındaki dostluk, sanat ve kültür köprüsü “JAPON KÜLTÜR FESTİVALİ” ile artıyor. JAPON SANAT MERKEZİ (JSM) tarafindan Japonya İstanbul Başkonsolosluğu’nun himayesinde ve Kadıköy Belediyesi’nin desteğiyle, 25 Şubat – 3 Mart 2017 tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) yapılan bu festivalde, Japon gelenekleri ve kültürünün çeşitli yönleri tanıtıldı.

Festivali bir haftada içinde 9.000 ‘e yakın kişi ziyaret etti.
İlk ve Ortaokullardan gruplar halinde gelen çok sayıda öğrencinin katılımıyla “Japonya’ya 1000 Turna Origami” kampanyası da başarıya ulaştı.

Açılışını Japonya Başkonsolosu Sn.Ehara Norio, Kadıköy Belediye Başkanı Sn. Aykut Nuhoğlu, Sompo Japan Sigorta temsilcisi Sn. İwao Gen yaptı.
Japonya İstanbul Başkonsolosluğu ve Kadıköy Belediyesi başta olmak üzere Sponsorlarımız Sompo Japan Sigorta, Sushico ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

Festivalin bu yılki özel konuğu Japonya’nın en ünlü çocuk kitabı yazar ve çizerlerinden olan Kobayashi Yutaka idi. Festivalde sanatçının eserlerinden oluşan bir serginin yanısıra katılımcılarla yaptığı workshoplara da yer verildi.

 Ayrıca festival vesilesi ile yayınladığımız “Prenses Kaguya” ve “Miyamoto Musaşi” sergileri ile ikebana, bonsai, kimono, Hina oyuncak bebek sergileri; Sumie, shodo, origami, çocuk kitabı resimleme teknikleri, Japon çocuk oyunları atölyeleri;, dans, kılıç sanatı (İaido), çay töreni gibi performanslar, konferanslar düzenlendi.

“Japan Week Go Turnuvası” ve “13. Japon Filmleri Festivali”ne dahil film gösterimleri de yapıldı.

Japon sanatını deneyimlemek isteyen ziyaretçilerle, Sumi-e, shodo, Japon suluboya, Chirimen ve Kimono giyim workshopları yapıldı.

 

“SENBAZURU” BİN TURNA KAMPANYASI

Festivalde SENBAZURU “Japonya’ya Bin Turna” kampanyası düzenledik.  ziyaretçilerimizin dileklerini yazdığı kağıları turna şeklinde katlamayı öğrettik. Festivalde birlikte yaptığımız “Bin Turnayı” Japonya’ya Hiroshima müzesine gönderdik.

 

Online Kamagra oral jelly 100 mg satın al Online Levitra 20 mg satın al http://disomaq.recynet.com/prozes.html