“Beş Çember Kitabı”

Miyamoto Musaşi (1584-1645) savaşçının yolu (Bushido) felsefesini anlattığı “Beş Çember Kitabı” ile tüm dünyada ün kazanmış bir samuraydır. Hayatı boyunca altmıştan fazla düelloya katılmış olmasına rağmen bir kez bile kaybetmemiş olması onun savaş sanatında ustalığının kanıtı olarak kabul edilir.

Toprak, Su, Ateş, Rüzgar ve Boşluk kitaplarından oluşan “Beş Çember Kitabı” yalnızca kılıç teknikleri kitabı olmakla kalmaz, tüm mesleklerde uygulanabilecek strateji ve taktikler önererek her mücadeleden başarıyla çıkabilmenin sırlarını açıklar, yol haritasını çizer. Uzun vadede tutarlı bir başarı çizgisi, güven yaratan liderlik konularında verdiği ipuçları Beş Çember Kitabı’nın yüzyıllar sonra da değişik dillere çevrilerek hala okunmasını sağlamaktadır.

JSM Yayınlarından Dr. Erdal Küçkyalçın tarafından 17.yüzyıl Japoncası orjinalinden çevrilerek yayına hazırlanan bu kitapta Cem Güney Ceylan da Miyamoto Musaşi’yi resimleyerek verdiği mesajların okuyucuya ulaşmasını kolaylaştıran görsel bir köprü kurma işlevini üstlenmiştir.

25  Şubat – 3 Mart tarihleri arasında olan Japon Kültür Festivali’nde,
Dr.Erdal Küçükyalçın’ın (Boğaziçi Üniv.) “Beş Çember – Japon Savaş Sanatı”  Konferansı ve  Cem Güney Ceylan’nın çizgileri üzerinden bir 17.yüzyıl samurayının dünyasına ışık tutan  Miyamoto Musaşi Sergisi de yer almıştır.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Online Kamagra oral jelly 100 mg satın al Online Levitra 20 mg satın al http://disomaq.recynet.com/prozes.html