Genç Yazarlar Atölyesi / Young Writers Atelier

 

genc_yazarlar_jsm

JAPON SANAT MERKEZİ – FORUM TAURI PRESS

Genç Yazarlar Atölyesi / Young Writers Atelier

başlıyor!!!

 

Yazmak bir tutkudur…. Dünya üzerinde birçok insan hikaye, roman veya bilimsel yazı yazmayı ve kendine ait kitap yayınlamayı hayal eder. Çünkü kitaplar kalıcıdır ve okuyucularını etkileme gücüne sahiptir. Ancak çok az insan bunu layıkıyla başarabilir.

Yazmak için yetenek gerekli olsa da yeterli değildir. Yazmak, aslen bir disiplin işi olup yazarın duygu, bilgi birikimi ve tecrübelerinden beslenir, teknikle taçlanır.

İyi yazarların ortak özellikleri parlak bir zekanın yanında yaratıcı düşünce, hayalgücü, bütünü görebilme, detaylara ilgi, merak, araştırmacılık, olgular arasında bağ kurabilme ve organizasyon yetenekleridir.

Ancak yetenek kendi başına bir şey ifade etmez, parlaması için eğitim yoluyla kendini ifade yöntemlerini, araştırma, tasarım ve kurgu tekniklerini öğrenmeye yani disipline ihtiyaç duyar.

JAPON SANAT MERKEZİ şimdi, bu yetenek ve teknikleri genç yazar adaylarına kazandırarak geleceğin güçlü yazarlarını yetiştirmek amacıyla, FORUM TAURI Yayınları işbirliği ve tarihçi – yazar Dr. Erdal Küçükyalçın yönetmenliğinde “Genç Yazarlar Atölyesi” ni başlatıyor…

Atölyenin hedefi genç ve yetenekli yazar adaylarına gerekli altyapının kazandırılması ve atölye çalışmalarının sonunda genç yazarların hikayelerinden oluşan bir kitap yayınlanarak yazarlık kariyerlerine iyi bir başlangıç yapmalarının sağlanması.  Atölye katılımcılarının yeteneklerinin uluslararası çapta kabul görmesine yönelik olarak seçilecek hikayelerin çevirileri yapılarak kitap 2016 sonbaharında, İngilizce olarak yayınlanacak ve dünyanın belli başlı tüm üniversite ve kütüphanelerine dağıtılacaktır.  Yazarlar bu sayede ister yurtdışında bir üniversiteye veya işe başvururken, isterse gelecekteki yazarlık kariyerleri açısından kendilerini yaşıtları arasında öne çıkaracak çok önemli bir avantaj elde etmiş olacaklardır.

Genç Yazarlar Atölyesi’ne yalnızca edebiyat meraklılarını değil, aynı zamanda bilimsel ve teknik konulara ilgi duyan veya kendisini iyi ifade etmek isteyen bütün genç yazar adaylarını bekliyoruz…

JAPON SANAT MERKEZİ – FORUM TAURI PRESS

Süre: Altı ay (Ctesi 15:00-17:00, haftada iki saat)

Online Kamagra oral jelly 100 mg satın al Online Levitra 20 mg satın al http://disomaq.recynet.com/prozes.html