委員 Yohko AOKİ ŞULEN

委員 Yohko AOKİ ŞULEN

Japonca / Shodo

Kendisini "Akdeniz'in pırıltısını görmek isterken, kaderin Türkiye'ye getirdiği ve halen burada yaşamakta olan inatçı bir Japon" olarak tanımlayan Yohko Sensei, 1990'dan itibaren otuz yıldır aramızda. Üniversiteyi Tokyo, Roppongi'deki Toyo Eiwa Jogakuin'de "Modern Amerikan Edebiyatı - Şiir" ve "Drama ve Dilbilim" dallarında tamamlamış, 70'li yıllarda birçok edebiyat kulübünde aktif rol almıştır. Çalışmalarında özellikle "Dilin katmanları" ve "İnsanın ruh ve beden aracılığııyla kendini ifade etme gücü" konularına ilgi göstermiştir.

Ülkemize yerleştikten sonra uzun yıllar Boğaziçi Üniversitesinde ve Toyota, Aisin gibi önemli Japon şirketlerinde Japonca öğretmeni olarak görev yapmış, çok sayıda öğrenci yetiştirmiştir.

Yohko Hanım ayrıca ilkokulda başladığı shodo / kaligrafi çalışmalarına son 20 yıldır devam etmekte olup Japon geleneksel sanatlarından Sado (Çay seremonisi. Urasenke ve Omotesenke ekolleri) ile Kado (İkebana/ Çiçek Düzenleme Sanatı. Ohara ve Koryu ekolleri) konularında da eğitim almıştır.

Online Kamagra oral jelly 100 mg satın al Online Levitra 20 mg satın al http://disomaq.recynet.com/prozes.html